Bilgi ile güçlenin, Öğrenmek ile başarıya giden yolda ilerleyin!
18 Haziran Hangi Ünlülerin Doğum Günü

18 Haziran Hangi Ünlülerin Doğum Günü

18 Haziran Hangi Ünlülerin Doğum Günü, 18 Haziran, birçok ünlü ismin doğum günü olduğu için özel bir gündür. Bu tarihte doğan ünlüler arasında İngiliz müzisyen Paul McCartney, İtalyan oyuncu ve model Isabella Rossellini, Amerikalı şarkıcı Blake Shelton ve Amerikalı aktör Vincent D’Onofrio yer almaktadır. Paul McCartney, The Beatles grubunun üyesi olarak müzik kariyerinde birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. Isabella Rossellini ise sinema ve televizyonda birçok projede yer almıştır. Blake Shelton, ödüllü country müzik albümleriyle tanınan bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Vincent D’Onofrio ise sinema ve televizyon dünyasında birçok başarılı projede yer alan bir aktördür.

18 Haziran Hangi Ünlülerin Doğum Günü
18 Haziran Hangi Ünlülerin Doğum Günü

Paul McCartney

Paul McCartney, İngiliz müzik dünyasının efsane isimlerinden biridir. Beatles grubunun üyesi olarak dünya çapında tanınmış ve müzik tarihine damga vurmuştur. McCartney, 18 Haziran 1942’de Liverpool’da doğdu ve müzik kariyerine ilk adımlarını The Quarrymen adlı grupta atarak başladı.

1960’larda Beatles grubuna katılan McCartney, grubun en popüler üyeleri arasında yer aldı ve birbirinden ses getiren albümlere imza attı. İçlerinde “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”, “Abbey Road” ve “Let It Be” gibi unutulmaz eserler bulunmaktadır.

Beatles’tan ayrıldıktan sonra solo kariyerine odaklanan ve yine birçok başarılı albüm çıkaran McCartney, müzik dünyasında saygın bir konuma sahip olmuştur. Özellikle “Band on the Run”, “Flaming Pie” ve “Egypt Station” gibi albümleriyle beğeni toplamıştır.

Chef's Paradise City
Chef’s Paradise City

Isabella Rossellini

Isabella Rossellini, İtalya’da doğmuştur ve İtalyan film endüstrisinde büyük bir etkiye sahiptir. Kendisi, sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden olan babası Roberto Rossellini’nin de izinden giderek, oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Hollywood’a gitmiş ve David Lynch’in “Blue Velvet” adlı filminde muhteşem performansıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Aynı zamanda kariyeri boyunca pek çok moda çekiminde yer almıştır ve birçok moda markasının yüzü olmuştur. İtalyan dili başta olmak üzere İngilizce ve Fransızca dillerinde de yazarlık yapmıştır. Kendisi hem oyunculuğu hem de modellik kariyeriyle birçok ödül kazanmıştır ve hala sektörde aktif bir şekilde çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Uyuşturucu yasallaştırma
Balloon Poppin
Balloon Poppin

Blake Shelton

Blake Shelton’un müzik kariyeri oldukça parlak ve başarılıdır. Country müziği ile tanınan sanatçı, henüz 17 yaşındayken ilk kez bir şarkı yazmıştır. Şarkı sözü yazarlığı ile başlayan Shelton’un, 2001 yılında ilk albümü Blake Shelton’u çıkardı. Albüm, Country listelerinde 10 numaraya kadar yükselmiştir.

Sanatçı, 2003 yılında ikinci albümü The Dreamer’ı çıkardı. Bu albüm, 2 numaraya kadar yükselmiştir ve birçok ödül kazanmıştır. 2004 yılında ise, Barn & Grill albümü piyasaya çıkmıştır ve listede 1 numaraya yükselmiştir.

Blake Shelton, müzik kariyerine ara vermeden devam etmiş ve birçok başarılı albüm çıkarmıştır. Bunlar arasında Pure BS, Startin’ Fires, Red River Blue ve Bringing Back the Sunshine gibi albümler yer almaktadır. Ayrıca, televizyon yarışması The Voice’un jüri üyeleri arasında yer almış ve büyük bir kitle tarafından sevilmiştir.

Vincent D’Onofrio

Vincent D’Onofrio, Amerikalı bir aktördür. 18 Haziran 1959’da doğmuştur. Uzun yıllardır sinema ve televizyon dünyasında aktif olarak yer almakta olan D’Onofrio, birçok başarılı projede rol almıştır. 1990 yılında Martin Scorsese’nin yönettiği Goodfellas filminde ilk kez sinema dünyasına adım atmıştır. Daha sonra ise Full Metal Jacket, Men in Black ve Jurassic World gibi pek çok önemli yapımda yer almıştır.

D’Onofrio, özellikle Law & Order: Criminal Intent dizisindeki performansı ile tanınmaktadır. Bu dizide canlandırdığı Dedektif Robert Goren rolü ile hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Performansı ona pek çok ödül adaylığı getirmiş ve kariyerinin en unutulmaz rollerinden biri olarak nitelenmiştir.

Ayrıca, D’Onofrio aynı zamanda bir yönetmen ve yazar olarak da çalışmalar yapmıştır. 2018 yılında yönetmenliğini yaptığı The Kid filminde de rol almıştır. Kendisi aynı zamanda müzik ile de ilgilenmektedir ve gitar çalmaktadır. Geniş kariyeri ve yönetmenliği gibi çalışmaları nedeniyle D’Onofrio, Hollywood’da tanınan ve saygı duyulan bir isim haline gelmiştir.

İlginizi Çekebilir;  Tayine Gidilecek Şehirde Araştırılması Gerekenler

YouTube video

Bilgi Güçtür

Twitter Kanalımızdan Takip Edebilir Bilgi Gücüne Anlık Ulaşabilirsiniz

Yoruma kapalı.