Bilgi ile güçlenin, Öğrenmek ile başarıya giden yolda ilerleyin!
Bilgisayarda Çıkan Reklamları Nasıl Engellerim Sağ Altta Çıkan

Bilgisayarda Çıkan Reklamları Nasıl Engellerim? Sağ Altta Çıkan

Bilgisayarda Çıkan Reklamları Nasıl Engellerim? Sağ Altta Çıkan

Bilgisayarda Çıkan Reklamları Nasıl Engellerim? Sağ Altta Çıkan, Bilgisayarda çıkan reklamları iyi mi engellerim? diyorsanız doğru adrestesiniz. Tüm detaylarına bakalım.

Haber siteleri günlük olarak 10 taneden fazla reklam gönderebilmekte. Birde 2 adet ve daha fazlasında reklama izin verdiyseniz, sinir bozucu olabilmektedir. Yani Chrome sağ altta reklam çıkıyor diyorsanız, yapmanız ihtiyaç duyulan işlemler var. Peki, bilgisayarda sağ alt köşede oluşturulan reklamları kapatma iyi mi yapılır? bakalım.

Chrome Bildirim Kapatma

Haber sitesi, film sitesi ya da oyun sitesine malumat almak için giriyorsunuz ve aniden karşınıza bildirim geliyor, sizde derhal ondan kurtulmak için Evet ve izin ver diyorsanız, daha sonrasında ise size devamlı bildirimler gelmeye başlıyor.

Dahası bu bildirimler olağanüstü derecede sinir bozucu hale geliyor veya bir işe odaklanıp bildirimler geliyorsa dikkat dağınıklığı olabiliyor. Bu yüzden reklam engelleyici kullanılabiliyor. Birde Sağ alt tarafta çıkan reklamları kapamak için çokça teknik vardır. Chrome sağ altta çıkan reklamları kapatma detaylarına bakalım.

Alt Köşede Neden Sürekli Reklam Çıkıyor?

Sitelerde ”Günlük haberlerden haberdar olun”, ”Haberler ayağınıza gelsin”, ”Bildirimler gelsin mi” gibi derhal ekrana bunlar geliyor. Birde izin verdiğiniz takdirde devamlı bildirim geliyor.

Farkında olmadan haber sitelere bildirim izni verdiğinizde sağ alt bölümde reklam çıkıyor.

Telefonda Chrome bildirim kapatma prosedürü yapılarak bildirimler engellenebilmektedir.

Bilgisayarda Sağ Alt Köşede Açılan Reklamları Kapatma

Bildirim konusu ile ilgili sorun yaşıyorsanız izin verilen bildirimleri kaldırmak en doğrusu olacaktır. Burada sizlere hem telefonda hem de bilgisayarda bu tarz şeyleri iyi mi engelleyebilirsiniz, bakalım.

İlginizi Çekebilir;  En İyi Google Play Store Alternatif Uygulamaları Android [Güncel] Oku ÖĞREN

1- İlk olarak Google‘a girin. Sağ üst bölümde yatay 3 noktaya tıklayın ve Ayarlar bölümüne girin.

2- Daha sonrasında yeniden solda bulunan Ayarlar bölümüne tıklayın. Daha sonrasında Gizlilik ve güvenlik bölümüne tıklayın.

3- Burada İçerik ayarları bölümüne tıklayın.

4- Daha sonrasında çıkan ekranda Bildirimler bölümüne tıklayın.

5- Son olarak çıkan monitör izin verdiğiniz sitelerin sağ yanındaki 3 yatay çizgiye dokunun Engelle deyin artık size bildirim gönderemez.

 

Bilgi Güçtür

Twitter Kanalımızdan Takip Edebilir Bilgi Gücüne Anlık Ulaşabilirsiniz

Yoruma kapalı.