Bilgi ile güçlenin, Öğrenmek ile başarıya giden yolda ilerleyin!

Google Chrome Eklentileri [Yasaklı Sitelere Giriş] En Popüler

Google Chrome Eklentileri [Yasaklı Sitelere Giriş] En Popüler Chrome eklenti, bilhassa internet teknolojileri alanında adeta hükümdarlığını duyuru etmiş durumda. Kullanıcıların yaşamını kolaylaştıran çoğu ücretli ve bedava servise haiz olan firmanın asla kuşkusuz aşağı yukarı her bilgisayarda ya da mobil cihazda yer edinen uygulamalarından bir tanesi de Chrome Web Tarayıcı uygulaması ve bu yazıda bulunan en iyi chrome eklentileri  listesine bakalım.

Google eklenti sıralamasında süratli indirme eklentisi, reklam önleme eklentisi, video indirme eklentisi, renk kodu alma eklentisi, süratli kaydetme eklentisi ve dahası.

En iyi Chrome Eklentileri 2022

Eklentilerin tümü Chrome eklentiler sayfasında mevcuttur ve bu eklentileri kullanırken tamamiyle güvende olacaksınız.

Chrome uygulamasının üstün özelliklerinden bahsettik etmesine de kanayan bir yara haline gelen aşırı RAM tüketimi hala devam etmekte.

Örnek vermek gerekirse, şuan yazıyı yazarken bile Chrome uygulamasında yalnızca üç sekme aleni olduğu halde sistemimde 1.7 GB RAM alanı Chrome için ayrılmış durumda.

Chrome’un pozitif yanları ve dezavantajları ile ilgili kısa bir malumat verdikten sonrasında gelelim Chrome’da vazgeçilmez eklentilere.

1- Chrome İçin Ücretsiz VPN

Chrome tarayıcınız için bedava ve makul fiyatlı VPN uzantısı. VeePN uzantısı sizi dolandırıcılara ve bilgisayar korsanlarına karşı korur. Konumunuzu gizler ve şahsi verilerinizi korur.

Artık çoğu şey için endişelenemezsiniz, zira tek bir tatbik İnternet’teki hayatınızı kolaylaştırabilir. VeePN ile şahsi verilerinizi korur ve Anonim olma fırsatını elde etmenizi sağlar.

İlginizi Çekebilir;  Çocuklarda OTİZM Hastalığı ve Tedavi Yolları Oku Öğren

Chrome tarayıcınız için VeePN uzantısını indirebilirsiniz.

2- AdBlock

Olmazsa olmaz eklentilerin en başta gelen eklentidir. Adından da anlaşılacağı üzere, Chrome üstüne eklendiği vakit ağ trafiğinizi izlemeye başlıyor.

Daha sonrasında reklam olarak bildirilmiş olan rastgele bir irtibat açılmaya çalışıldığında fonda bağlantıyı blokluyor.

İsteğinize göre anlık olarak eklentiyi etken ya da deaktif edebilirsiniz ve girdiğiniz sayfada engellenen reklam sayısını da görebilirisiniz.

3- Browsec

Güvenlik çoğu şahıs için eğer olmazsa olmazdır. Bu eklenti bedava bir VPN sunucusunu Chrome tarayıcı üstüne ekler. Tek tıkla bağlantınızı gizleyebilirsiniz.

Yasaklanmış sitelere erişmek konusu ile ilgili da son aşama iyi bir çözüm sunan tatbik bedava olarak geliyor. İsterseniz aylık 3.3 dolar ödeyerek premium VPN sunucularına geçiş yaparak hızınızı artırabilirsiniz.

4- Video Downloader Professional

Adından da anlayabileceğiniz gibi gezindiğiniz sayfa üstünde yer edinen videoları direkt olarak bilgisayarınıza indirmenize imkân sağlayacak bir eklentidir.

Web’de gezinirken bir video içerik karşınıza çıkarsa, eklenti kendiliğinden bu videoyu algılar ve üstünde bir indirme işareti belirir.

Bu, indirilmeye hazır bir video bulunduğunu anlatım eder. İşarete tıklayarak videoyu indirebilirsiniz. İndirilen videolar İndirilenler/Downloads klasörüne kaydedilir. Eklenti tamamiyle ücretsizdir.

5- ColorZilla

Herhangi bir internet sitesinde gezinirken bir renk demeti ya da görsel gördünüz ve içeriğini merak ettiniz. ColorZilla, bilhassa tasarımcıların ve geliştiricilerin Chrome eklentiler menüsünde yer alabilir.

6- Google Keep

Web üstünde gezinirken dikkatinizi çeken bir link, hoş bir laf ya da daha sonrasında işinize yarayabilecek bir malumat gördünüz ve saklamak istediniz.

Google Keep bu aşamada çok kolay bir çözüm olabilir. Ve mobil cihazlarınız ile senkronize çalışabileceği için aldığınız bu notlara her yerden erişebileceksiniz.

7- Grammarly

İngilizce metinler yazan kişiler için olabildiğince kullanımı kolay bir uygulama. Yazdığınız herşeyi denetim ederek, ingilizce dil bilgisi kurallarına makul olup olmadığını denetim ediyor ve ters giden birşeyler var ise sizi uyarıyor.

İlginizi Çekebilir;  Ek Gelir Mi Arıyorsun? Para Kazanmak Mı İstiyorsun Oku Öğren

8- Google Data Saver

Bazen kullandığımız internet deposu sınırsız olmayabilir. Örneğin, 4.5G bağlantısı ile internette geziniyorsanız, Google Data Saver eklentisi veri tasarrufu yapmanıza destek olur.

Ayrıca bu eklenti esasen Chrome for Mobil için ön yüklenmiş olarak geliyor. Çalışma mantığına gelirsek; uzantı faal olarak çalmış olduğu vakit bütün verileriniz ilk önce Google sunucularında sıkıştırılır ve cihazınıza sıkıştırılmış veriler gönderilir.

Daha sonrasında bu eklenti vasıtası ile sıkıştırılmış olan veriler düzgüsel formuna döndürülür ve böylelikle veri tasarrufu sağlanmış olur.

9- Live Start Page

İşlevsellik ve verimliliğin yanısıra Chrome Tarayıcının görsel özelliklerini artırabileceğiniz eklentiler de mevcut. Live Start Page eklentisi, Chrome için boş sekmelerin arka planına hareketli görseller ekleme imkanı sunuyor.

Bu yazımızda Chrome’da kullanmak isteyeceğiniz birtakım eklentilerden bahsettik. Bu eklentiler güvenilirliği Google tarafınca doğrulanmış ve Google’ın kendi eklenti yükleme sitesinden yüklenebilen eklentilerdir.

İLGİLİ HABER

Chrome Virüs Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır? (Windows ve Android)

Yoruma kapalı.