Bilgi ile güçlenin, Öğrenmek ile başarıya giden yolda ilerleyin!

Cuma Günü Okunacak Dualar Hangileri? Cumanın Gizli Saati

Cuma Günü Okunacak Dualar Hangileri? Cumanın Gizli Saati

Cuma Günü Okunacak Dualar Hangileri? Cumanın Gizli Saati Cuma günü müslümanlar için, dünya genelinde mukaddes bir gündür. Öyle ki;  Cumaya hususi namaz ve dualar vardır. Bizde sizlere cuma vakti okunacak duaların aşağı yukarı hepsini derledik.

Müslümanlar için mübarek ve hususi gün olan ve dua kapılarının aleni olduğu cuma gününde okunacak dualar bir araya getirdik, hepsine bakalım. Cuma Günü Okunacak Dualar Hangileri? Cumanın Gizli Saati

Birde bilmeyenler için, cuma gününde öğle ezanı vaktinde hangi duaları okumak gerekir. Cuma Günü Okunacak Dualar Hangileri? Cumanın Gizli Saati Cuma gününde okunacak dualar, cuma duaları hangisi? ayrıntıları ile bakalım.

CUMA Günü Okunacak Dualar

 

Cuma günü bilinmiş olduğu suretiyle en kıymetli günlerdendir. Cuma vakti halis bir kalp ile meydana getirilen dualar geri çevrilmez. Peki, cuma vakti hangi duaları okumak gerekiyor? Cuma namazı saatinde dualarla yakarma yapanlar İmam-ı Gazali’ye göre Allah evliyaları sınıfına katılır. Cuma namazı saatlerinde okunan istek duaları nasıldır?

İmam Gazali’ye göre Cuma günü 1000 defa Ya Allah diyenler evliyalar sınıfına dahil olur.

Cuma günü namazdan ilkin 100 kere Ya Allah, Ya Hu diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir.

 

İLGİLİ HABER

ALLAH’ın Deliline İşaret Eden Kuran’da Mucize Ayetler

 

CUMA Vakti Okunacak Dualara Hangileri?

Cuma günü ikindi namazı arası ile güneş batmasına kadar olan vakitte dua edilmesi öneriliyor.

İlginizi Çekebilir;  İnançlar Topluluğu

La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram

CUMA Günü Okunacak Dilek Duası

 

Cuma günü akşam ezanına 45 dakika kala Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et adını 100 kere tekrarlayıp dileğini söyleyen şahıs derdine derman bulur.

Hastası Olan Cuma Günü Bu Zikri Çeksin

Cumâ günü namazdan ilkin abdestini güzelce almış, üstü maddi ve manevi pak ve kalbinden dünyâ düşüncelerini çıkarmış huşu içerisinde 200 defa Yâ Allahü el-mahmûdü fî fiâlihi derse, Allahü teâlâ (c.c) onun hastalığına şifâ verir. inşaAllah.

Eğer cuma mesajları arıyorsanız cuma mesajları resimli paylaş whatsapp makalemize göz atabilirsiniz.

 

İLGİLİ HABER

Resimli Cuma Mesajları Bedava (Hadisli ve Ayetli) İndir 2023

 

Cuma Namazından Sonra Okunacak Dua

Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.

Anlamı : Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! demektir. Bu duaya edenleri Allahü teâlâ başkalarına muhtaç etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır.

CUMA Günü Okunacak Sureler

1- Cuma günü 80 defa salavat getirenin, 80 yıllık günahı affolur. [Dare Kutni]

2- Cuma namazından sonra, 7 kez  ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, yedi gün süresince beladan, kazadan fena işlerden korur.

3- Kim Âl-i İmrân sûresini cuma günü okursa, güneş batıncaya kadar ona Allahü teâlâ (c.c) rahmet, melekler de istigfâr ederler.

4- Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir. [İsfehani]

5- Cuma günü sabah namazından ilkin Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh, okuyanın deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur. [İbni Sünni]

İlginizi Çekebilir;  En Ucuz Market Uygulaması 2023 (Online) Uygun Alışveriş

Cumanın Gizli Saati

 

Ebu Bürde, babası Ebu Musa el-Eş’ari’den (ra) naklediyor: “Resûlullah’ın : “Cuma günündeki icabet saati imamın minbere oturmuş olduğu anla, namazdan çıkması anına kadar geçen vakittir” söylediğini işittim.

 

Bilgi Güçtür

Twitter Kanalımızdan Takip Edebilir Bilgi Gücüne Anlık Ulaşabilirsiniz

Yoruma kapalı.