Bilgi ile güçlenin, Öğrenmek ile başarıya giden yolda ilerleyin!
google play indirme sayısı arttırma

Google Play İndirme Sayısı Arttırma (2023) Güncel

Google Play İndirme Sayısı Arttırma (2023) Güncel Google play indirme sayısı arttırma, uygulamayı yüklediniz.

Çok büyük tatbik indirme sayısı ve alaka bekliyorsunuz. Peki bunu iyi mi yapacaksınız?

Yaptığımız araştırmalara göre, tatbik marketlerinde şuanda toplamda 3 milyondan fazla tatbik var ve bunlardan %70’ine yakını adını bile duyurabilmiş değil ve en oldukça 100 indirme ve sıfıra yakın yorum almış.

Yani şu şekilde düşünün, girdiğiniz ortamda 2 milyon şahıs var ve bunların hepsini tanıma şansınız yok. Peki bunlardan hangisini basitçe ve akılda kalıcı bir halde tanırsınız.

Android Uygulama İndirme Sayısı Arttırma

Ancak ortamdaki kişilerin kafa yapıları, ahenkli davranışları kişiden şahsa göre de değişir.

Yani her insanın birbirini sevmesi beklenemez ve elbet zamanla gruplaşmalar başlar.

İşte bu aşamada sizin yapmış olduğunuz tatbik devreye giriyor. Yani uygulamanızın, muayyen bir kesimi hitap etmesi gerekiyor.

Yani yapmış olduğunuz bir tatbik şayet toplumsal paylaşım ( Facebook, Instagram vb. ) değilse mutlaka bir kitle grubuna hitap etmeniz gerekiyor. Aslında bunu şu şekilde izah edebiliriz.

Facebook reklamlarını hepiniz bilirsiniz. Orda firmanız ya da uygulamanız için vereceğiniz bir reklamda, hedef kitleyi şayet iyi seçemezseniz milyarlar harcasanız bile geri dönüşüm alamayacaksınız.

Bunu küçük bir misal ile açıklayalım. Diyelim ki Aöf çıkmış sorular hakkında bir tatbik yaptınız ve bunun Facebook’ta tanıtımını yapacaksınız. Eğer siz, hedef kitleyi 5-52 yaş averajı yapmış olursanız bu mutlaka yanlıştır.

İlginizi Çekebilir;  Google Ödüllü Anketler Para Nasıl Çekilir? Android iOS ve PC 2023 GÜNCEL

Çoğumuz aslında bu hataya düşebiliyoruz. Çünkü Facebook hedef kitleyi artırdığımızda ulaşabileceğimiz kitleyi de artırıyor. Ancak kitle arttıkça geri dönüşümde tabi düşüyor. Çünkü o hedef kitledeki insanların sizin mevzunuz ile uzaktan yakından pek alakası olmuyor.

Bunun için örnekten devam edecek olursak, aleni tedris sınavlarında yaş aralığı genelde, 18-27 oluyor ve bu kitleyi de aöf sayfalarını ve aöf grublarına üye olanları da seçip reklamımızı verirsek, tam anlamıyla istediğimiz kitleyi hedeflemiş oluruz.

İLGİLİ HABER

Instagram Destek Mail Adresi (Yardım Merkezi)

Google Play İndirme Sayısı Arttırma

Konumuza dönecek olursak, tatbik kısmında da mantık aynı şekilde, şimdi mobil uygulamanızın daha oldukça iyi mi indirme ve görüntülenme alacağını maddeler durumunda sıralayalım.

Hedef Kitlenizi Belirleyin

Uygulamanızı pazarlamak istediğiniz kullananların demografik bilgilerini oldukça iyi çözümleme etmeniz gerekiyor, yukarıdaki hususta açıklamıştık. Uygulamayı yapmış olduğunuz kitlenin, mesleği, yaşı, oturmuş olduğu bölge dahi oldukça önemlidir.

Bu istatistikleri veren birtakım siteler ve programlar var, onlardan da yardım alarak, oldukça daha iyi sonuçlar alabileceğiniz aşikar. Tabi ki bu süreçte tatbik görselleri ve var ise tanıtım videoları tanıtıma %60-70 oranında tesir etmektedir.

Yani gece çıkan sucuklu yumurta reklamları sabah çıksa bir ihtimal dikkatinizi bile çekmeyecek. Ancak adamlar saati ve hedef kitleyi öyle iyi biliyor ki, aşağı yukarı her insanın o saatte sucuklu yumurta yiyesi geliyor.

Uygulamanızın Neler Yaptığını ve Kullanıcının Uygulama İle Neler Yapabileceklerini Anlatın

Uygulamanız ne işe yarar, kullanıcılar yapmış olduğunuz tatbik ile neler yapabilir, bunlar sizin için oldukça kolay olsa da, kullanıcı ayrıntılı ve kaliteli bilgiye her vakit ulaşmak ister. Uygulamanızın işlevlerinin iyi mi yürüdüğünü bilerek, kullanıcılar güvenle indirebilir.

Rakiplerinizi İyi Analiz Edin

Bakın, daha ilk sırada tatbik mağazalarında milyonlarca tatbik olmasından bahsetmiştik.

İlginizi Çekebilir;  Bedava Google Play Kodu Veren Uygulamalar [25, 50 ve 100TL]

Kesinlikle şunu düşünmeyin, benim yaptığımı kimse yapmamıştır. Bu kanaat ile mutlaka yola çıkmayın. Önce araştırın. Elbet sizin düşündüğünüzü diğer biride düşünmüştür.

Yapmış olduğunuz uygulamayı araştırın ve onun benzeri olmasa da yakın konusu ile alakalı programlar elbet vardır.

Onları çözümleme edin, yani, logoları, açıklamaları, indirmek için verdikleri reklamlar, elbet bu bilgiler işinize yarayacaktır.

Belki de rakibinizin yaptıklarının tam tersini yapıp, başarıya ulaşacaksınız. Yani çözümleme konusu, müspet anlamda size elbet katkı sağlayacaktır.

Uygulamanızın Simgesi ve Ekran Görüntüsü

Şöyle düşünün, Instagram dikkat çekmediğini düşündüğü ve eski renklerle oluşmuş, eski logosunu değiştirdi ve yerine gökkuşağı renklerinde yeni alaka cazibeli bir amblem yaptı.

Uygulamanızın logosu ve ilk monitör görüntüsü, kullanıcı tecrübesi için oldukça önemlidir. Yani siz mağaza vitrinlerinde dolaşırken neye göre tercih yaptığınızı düşünün ve ona göre programınızı optimize edin. Kalitesiz ve önemsiz bir logolu uygulamayı kimse indirmeyecektir.

Mutlaka Yorum ve Eleştiri Alın

Bir kitleyi tutmanın ve o kitleyi elinizde tutmanın en iyi yolu onları dinlemektir. Kesinlikle, kullanıcılarınızın müspet ya da negatif eleştirilerine dinleyin ve bunu yapabileceğiniz taktirde uygulamanıza uygulayın.

Bu size güncelleme konusu ile alakalı da destek olacaktır. Yani hepsini aniden değil, ayrı ayrı yapmış olup müşteriyi meraklandırmak ve ilgisini çekmek onları her vakit elinizde tutmanızı sağlayacaktır.

Umarız bu yazı, tatbik geliştirici ve bu işe ciddi bir mesai harcayanlar için müspet anlamda tesir eder ve istediğiniz hedefinize ulaşmanızda destek olacaktır.

Yoruma kapalı.