Bilgi ile güçlenin, Öğrenmek ile başarıya giden yolda ilerleyin!

Kolayca Yapabileceğiniz 8 Online İş Fikri

Kolayca Yapabileceğiniz 8 Online İş Fikri

Kolayca Yapabileceğiniz 8 Online İş Fikri,Online iş fikirleri, gün geçtikçe değişen ihtiyaçlara cevap verilebilmesi ve giderek daha oldukça gelişen teknolojiye ayak uygulanabilmesi açısından devamlı olacak bir halde güncellenmektedir. Özellikle günümüzde dijital olanaklar mühim seviyede arttığından online iş fikri de bu alanda geçmiş senelere göre daha basit bulunabiliyor. Online ortamdan yapılacak işler vasıtası ile ek gelir ya da ana gelir elde edebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal medya birçok kişinin hayatında mühim bir yere sahiptir. Hem günlük telaşlar arasından bir azca olsun sıyrılabilmek hem de gelişen ve daha oldukça globalleşen alanlara ahenk sağlayabilmek için gün içinde toplumsal medya sık sık kullanılıyor. Ancak hepimiz toplumsal medya hesabını kendisi yönetecek tarihi bulamıyor. Markaların ve ünlülerin hesapları bu kapsamdadır.

Sosyal medya uzmanları kişilerin kariyerleri açısından mühim olan toplumsal medya hesaplarının daha kaliteli ve daha etken bir şekildekullanılabilmesine destek olur. Güvenli bir halde bu işi yapan toplumsal medya uzmanları yüksek miktarlarda gelir elde edebilmektedir. Bu nedenle ek iş fikirleri içinde toplumsal medya uzmanlığı mühim bir yere sahiptir. Sosyal medya alanında kendinizi geliştirmek, öbür kullananların ilgisini çekecek gönderileri hazırlayabilmek ve resim anlamda ihtisas sahibi olmanız toplumsal medya uzmanlığı yapabilmenize imkân tanıyacaktır.

Bu makale ilginizi çekebilir: Bilgisayar Üzerinden Yapılabilecek İşler

İçerik Yazarlığı

İnternet üstünden yapılacak işler içinde içerik yazarlığı da bulunmaktadır ve içerik yazarlığı bilhassa de son dönemlerde epey tanınmış hale gelmiştir. Türkiye’de etken olarak 100 bini aşan internet sitesinin etkinlik göstermekte olduğu da göz önüne alındığında içerik ihtiyacının her daim devam etmekte olduğudüşünülebilir. Her internet sitesi vakit ya da yöntem malumat açısından içerik yazamayacağı için bu aşamada içerik yazarları devreye girmektedir. Özgün, SEO ahenkli ve anlaşılır içerikler yazabilirseniz gerek freelancer gerekse de muayyen bir içerik ajansına yazar olarak mühim gelirler elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Akbank Kredi Kartı Limit Düşürme Nasıl Yapılır?

Online Eğitimler

Online yapılacak işlerlistelerine son vakit dahil edilen Udemy eğitim videosu çekmek, kısa vadede hoş gelir elde edebilmek açısından dikkat cazibeli olabilir. Herhangi bir hususta ustalaşmış düzeye erişildiğinde eğitim videosu oluşturarak direkt olarak para kazanabilmek olası olmaktadır. Özellikle eylemsiz gelir elde etmek açısından oldukça bereketli sonuçlar sunan çevrimiçi eğitimler başta Udemy olmak suretiyle aynısı platformlarda mukamele bulabilir. Ancak bunun için de eğitim videosu çekeceğiniz alanın alaka görmesi ve eğitimizin de benzer eğitimlerden değişik olması gerekir.

SEO Uzmanlığı

İnternet üstünden yapılabilecek işlersöz mevzusu olduğunda SEO uzmanlığı hem büyük ehemmiyet taşıyor hem de hassas bir yaklaşım sergilendiğinde ciddi gelirler elde edebilmeyi sağlıyor. İçerik yazarlığı başlığında da belirtilmiş olduğu suretiyle Türkiye’de etkinlik yayınlayan internet sitesi sayısı 100 bini aşmış durumdadır. Tüm bu sitelerin Google aramalarında en üst sıralarda yer alabilmesi için algoritma kuralları uygulanmaktadır. Algoritma kurallarının uygulanması o kadar da basit bir kademe olmadığından internet siteleri her daim dışarıdan yardıma gereksinim duyarlar. Bu aşamaları gerçekleştiren ve sitelerde bulunan yöntem hataları düzenleyenler ise SEO uzmanlarıdır. SEO uzmanlığı bilhassa orta ya da büyük internet sitelerinde uygulandığında mühim meblağlarda hasılat sağlamanıza destek olabilir.

Görsel Editörlük Yapmak

Online fikirler ile gelir elde edebilmenin şekillerinden bir tanesi de resim editörlük yapmaktır. Web siteleri üstünde bulunan muhtelif fotoğrafların düzenlenmesi, logoların oluşturulması ve resim açıdan bütün ihtiyaçların karşılanması resim editörlerin görevidir. En azca içerik kadar görsellerin de siteler açısından büyük bir ehemmiyet taşımış olduğu baz alındığında, resim editörlük yapılabilecek birçok değişik internet sitesi bulabilirsiniz. Görsel editörler içerik yazarları tarafınca gönderilmiş olan yazıları inceler ve makalelere has resimler hazırlar.

İlginizi Çekebilir;  BK Deneyimi Nedir? Burger King Deneyimi Nasıl Yapılır?

Yazılımcı Olmak

Yazılımcı olmak, çevrimiçi yapılabilecek işler içinde çabucak yükselişe geçmiştir. Hatta bugün hususi kurslar ve uygulamalar ile bu alanda uzman kişiler yetiştirilmektedir. Web sitelerinde ya da uygulamalarda duyulan ihtiyaçların karşılanması için yazılımcılara gereksinim duyuluyor. Yazılımcı olmak için rastgele bir üniversite bitirmek gibi zorunluluk da olmadığı için bu alanda kurslar ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Sonrasında ise yazılımcı ilanlarına müracaat yapabilir ya da özgür zamanlı olarak kendiniz çalışarak geliştirdiğiniz yazılımları satabilir, internet siteleri kurabilir ya da istenen özelleştirmeleri yapabilirsiniz.

Sanal Mağaza Açma

İnternetten iş imkanları arayışında olan ve moda sektörüne alaka duyanlar sanal mağaza açmayı da düşünebilirler. Online iş fikirleri içinde da hızla yer edinmiş olan sanal mağaza açma fikri, işletme yönetimi becerisi ve dijital marketing becerisi gerektirir. Shopier, Dolap gibi platformlar rastgele bir kod bilgisi ya da internet sitesi ihtiyacınız olmadan sanal mağazanızı oluşturmanıza destek olurlar.

El Yapımı Ürünler

E tecim fikirleriarayanlar zanaat becerilerine yeterince güveniyorsa el yapımı mamüller yapmış olup satmayı düşünebilir. Özellikle takı, giysi, hobi amaçlı eşyalar her devre alaka gören ürünlerdir. Bunları yukarıda belirtildiği gibi muayyen bir komisyon alarak satış yapmanıza müsaade eden siteler ile satabileceğiniz gibi kendiniz de e-ticaret sitesi kurarak direkt olarak komisyon olmadan satış yapabilirsiniz.

İnternet üstünde iş imkanları oldukça fazla seçenekler sunsa da mühim olanın hiç bir alanda “kolay para” kazanmanın zannedildiği kadar “kolay” olmadığıdır. Eğer dijital alandan hasılat sağlamak istiyorsanız bu alanda ciddi emek vermeniz gerektiğini, müşteri ilişkilerinizin iyi olması icap ettiğini ve her şeyden önemlisi sabır göstermeniz icap ettiğini de unutmamalısınız

 

Bilgi Güçtür

VitaminYeri Youtube Kanalımızı Takip Etmeyi Unutmayın.

Yoruma kapalı.